Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda skierował przesłanie zachęcające do zorganizowania w szkołach społecznej akcji Narodowe Czytanie. Propaguje ono czytelnictwo,  popularyzuje wybitną polską literaturę.

W tym roku na wspólną lekturę Polacy wybrali „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego.

Nasza szkoła również włączyła się do akcji. Na tę okoliczność uczniowie kl. III gimnazjum przygotowali prezentację multimedialną przybliżającą sylwetkę pisarza – malarza Stanisława Wyspiańskiego oraz genezę „Wesela”.

Następnie uczniowie kl. II gimnazjum wraz z wychowawcą panią Ewa Gawczyńską przeczytali fragmenty wybranej lektury. Uczniowie klass II i III gimnazjum realizowali w ten sposób projekt edukacyjny. Wszyscy uczestnicy literackiego spotkania otrzymali pieczątki przesłane z Kancelarii Prezydenta. Organizatorem akcji był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem panią Joanną Czech.

Nawigacja